Aktuality

na čem právě pracujeme?

Srpnový Ekoden je za dveřmi !

Srdečně vás zveme na další prázdninový Ekoden, který se uskuteční v neděli 13.srpna podlíž Informačního střediska Věžák, který najdete vedle stejnojmenného rybníka na západním konci Podtroseckého údolí. Najdete nás tam od 10.00 do 17.00 hodin.Témata Ekodnu jsou : sadařství, včelařství a pastevectví. Hry pro děti, informace pro dospěláky. A pokud vás téma zaujme, můžete navštívit i naší prázdninovou výstavu na téma "Hospodaření člověka v krajině Českého háje", kterou najdete hned vedle v prostorách Informačního střediska. Srdečně vás zveme!


Srdečně zveme na Ekoden !

Zveme Vás na Ekoden, který se uskuteční v sobotu 15. července před budovou Informačního střediska Věžák od 10.00 do 17.00 hodin. Akce se zaměřuje na oblast  lesnictví, rybníkářství a zemědělství v Českém ráji. Najdete zde zajímavé informace a aktivity pro nejmenší a navíc si můžete prohlédnout naší výstavu v prostorách informačního střediska. Přijďte pobýt v jednom z nejkrásnějších míst Českého ráje a přijďte i s dětmi! 

Výstava na IS Věžický rybník je otevřena a je opravdu pěkná !

Výstava "O hospodaření člověka v krajině Českého ráje" v prostorách IS Věžický rybník poblíž stejnojmenného rybníka je přístupná a je skutečně hezká. Čekají Vás panely a na nich překrásné fotografie s informacemi, kvíz a nějaká ta malá odměna pro Vás i Vaše děti ! Srdečně zveme, otevřeno je každý den od 10.00 do 17.00 po celou dobu letních prázdnin.

Prázdninová výstava a Ekodny u rybníka Věžák

I letos vás zveme do kouzelného místa v srdci Českého ráje - k rybníku Věžák, kde v budově IS Věžák budeme provozovat výstavu o hospodaření člověka v krajině Českého ráje a informační službu. Najdete nás tam po celou dobu prázdnin, tedy denně od 10-17 hodin. Můžete se těšit také na dva Ekodny, kdy se budeme věnovat dobrým možnostem hospodaření člověka. V soboru 15.7. to bude o lesnictví, rybářství a zemědělství. V neděli 13.8. to bude o sadařství, včelaření a pastvě. Moc se na vás těšíme, je tam neskutečně krásně !


Záchranný transfer obojživelníků je úspěšně ukončen ! 

Na Malém Rohozci, na rybnících Cihlák a Nohavice u Sekerkových Louček a rybníku Vidlák v PR Podtrosecká údolí.

Obojživelníci se opět vydali na svoji pouť za rozmnožováním. Jejich cestu na mnoha místech kříží silnice s hustou dopravou. Pod koly aut tak každoročně skončí stovky obojživelníků. Proto na nejrizikovějších úsecích každoročně instalujeme záchranné bariéry. Obojživelníky bezpečně přeneseme přes komunikaci aby se mohli úspěšně rozmnožit. Pro prohlížení fotografií ze stavby zábran klikněte na tlačítko fotogalerie.


Budujeme tůň pro obojživelníky na Malém Rohozci

Na místě bývalé skládky vzniká nová tůň pro obojživelníky.

Díky podpoře Libereckého kraje, Města Turnov a Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody jsme vybudovali tůˇň o vodní ploše až 200 metrů čtverečních. Vytěžená navážka o objemu přibližně 60 metrů krychlových s hmotnosti přibližně 120 tun bude odvezena k likvidaci. Vznikl tak přirozený krajinný prvek, zadržující vodu v krajině a současně poslouží místní populaci obojživelníků k rozmnožování. Ti, kterým se zalíbí v této tůni již nebudou muset překonávat žádnou silnici. Jejich snůšky navíc budou mít vyšší šanci na přežití díky absenci dravých ryb.